Divi je skvělá šablona pro tvorbu webových stránek s pomocí systému WordPress

Divi: skvělá šablona (téma) pro WordPress

Divi je vynikající placená šablona (nebo možná přesněji řečeno prostředí) pro tvorbu webových stránek, které běží na systému WordPress. Jejím tvůrcem je firma Elegant Themes a pravděpodobně jde o jednu z nejpoužívanějších profesionálních šablon na světě.

Výhody Divi

Téma (šablona) Divi má řadu výhod a mezi ty nejdůležitější jako marketingový konzultant řadím tyto:

  1. fantastické možnosti pro kreativní zpracování webu (téměř bez limitů)
  2. skvělá a dlouhodobá zákaznická podpora
  3. univerzálnost použití
  4. technologická vyspělost a neustálý vývoj
  5. obrovské množství dostupných zkušeností, tipů a triků (jak Elegant Themes, tak i řada samostatných vývojářů nebo vývojářských firem zveřejňují různé „how to“ návody a tutoriály)
  6. jednoduchost použití: Divi obsahuje WYSIWYG editor, takže tvorba i úprava stránek je pohodlná
  7. možnost stáhnout si připravené layouty a naučit se díky nim co jak dělat
Možnosti šablony Divi jsou téměř nekonečné
Možnosti šablony Divi jsou téměř nekonečné

Na WordPressu jsem postavil již celou řadu webů. Některé byly pro firmy, jiné pro jednotlivce, další pro neziskové organizace a ještě další pro mé přátele nebo pro své vlastní projekty. Vyzkoušel jsem spoustu šablon. Namátkou West od A-Themes, Dyad, Kontrast a další (to jsou jen ty, na které si rychle vzpomenu). Kromě WordPress šablony West se žádná Divi ani vzdáleně nepřiblížila – jak z pohledu funkcionalit, tak možností pro tvorbu designu. Nicméně vývoj West byl již zřejmě zastaven a její poslední update je z roku 2016.

Mé začátky s Divi

Jak jsem se vlastně k Divi dostal? Nejdříve asi přes nějaké fórum nebo reklamu na Facebooku. Na WordCamp Praha v roce 2018 pak někdo zmínil, že Tomáš Cirkl už nestaví weby na ničem jiném než na Divi. Tak jsem si koupil licenci (89 USD na rok), téma nainstaloval a vyzkoušel, co umí. Po necelém týdnu jsem si aktivoval doživotní členství a aktualizace – dalších 160 USD. Vynaložených peněz jsem ale nikdy ani na chvilku nezalitoval. Mám zajištěny veškeré průběžné aktualizace, Divi byla výborně připravena na přechod na WordPress 5.0 a pořád v ní přibývají nové a nové funkce.

Na co dát pozor?

Jestli jsem zaznamenal nějaké potíže? Ano, dílčí, ale nejde o žádné tragédie. O co konkrétně šlo: WordPress může mít problémy s rychlostí. Hodně důležitá je kvalita hostingu, klíčovou roli však hraje i vlastní nastavení, použité pluginy, velikost obrázků, minifikace kódů apod. Kvalitní hosting se mimo jiné pozná i v tom, jak dlouhé jsou prodlevy „Waiting for Server“ ve vodopádovém diagramu (např. Pingdom Tools).

Divi mohu jen doporučit

Celkově mohu Divi jen doporučit. Když píšu tyto řádky, mám před sebou 4 webové projekty, které na této technologii poběží. Rozšíří tak portfolio prezentací jako Čápátka.cz ↑, AkademieBudějovice.cz , Rudovský.cz  nebo Zámecká kamnářská manufaktura .


Další užitečné informace: