Úspěšný web Království dortů

Pro paní Paurovou jsem připravil web/blog o dortech. Součástí zakázky byla i tvorba brandu/značky, loga a vizitek.

Zadání: web, který budu chtít ukazovat lidem

Paní Paurová původně měla prezentaci na webu DortyGP.cz. Web však vznikl již před nějakou dobou, takže technicky byl už zastaralý. Chytili jsme proto příležitost za pačesy. Kromě webu jsem připravil i kompletně nový brand (značku). Tou je Království dortů.

Takhle vypadal původní web na adrese DortyGP.cz
Takhle vypadal původní web na adrese DortyGP.cz

Práce s barvami: cukrárna musí mít růžovou

Některá odvětví mají “předepsané” barvy – např. pojišťovnictví modrou (ceskapojistovna.cz), pivovarnictví zelenou/zlatou (prazdroj.cz) atd. Samozřejmě toto neplatí jako dogma a např. airbank zavedenými barvami docela zamávala. Nicméně vraťme se ke Království dortů. Růžová si o využití přímo říkala.

Logo Království dortů
Logo Království dortů

Účel webu

S pomocí svého webu chce klientka informovat lidi o možnostech a trendech v pečení dortů, seznamovat je s novinkami a podělit se s nimi o své cukrářské zkušenosti. Styl webu kombinuje retro s modernou, důraz je kladen na přehlednost, jednotnou identitu a grafickou konzistentnost napříč blogem. Tento typ stránek by měl vyvolat chuť na sladké.

Skvělé dorty lidem chutnají.
Skvělé dorty lidem chutnají.

Důraz kladený na jednoduchou správu

Web je postavený na platformě WordPress, nicméně grafika byla vytvořena unikátní, zcela nová. Web lze snadno rozšiřovat a doplňovat stále nové a nové články, protože díky pohodlnému administračnímu rozhraní se tvorba obsahu velmi podobá práci v běžném textovém programu.

Takhle vypadá správa obsahu v příspěvcích. Je to jednoduché!
Takhle vypadá správa obsahu v příspěvcích. Je to jednoduché!
Grafika vytvořená pro web - jednoduchý dort.
Příklad grafiky vytvořené pro web – jednoduchý dort.

Výsledek

Nový web najdete na adrese KrálovstvíDortů.cz. Pokud chcete i Vy nový blog, web, microsite či firemní stránku, podívejte se na sekci Tvorba webu, nebo mě rovnou kontaktujte.

Napsat komentář