Pro firmu Codexis jsem konzultoval tvorbu zcela nového webu Právní prostor

PrávníProstor.cz: konzultace tvorby předního webu pro advokáty

Pro firmu Atlas Consulting, spol. s r.o. jsem v agentuře MarketUP vedl proces tvorby nového obsahového webu Právní prostor.

Začínali jsme na zelené louce. Dnes má web Právní prostor přibližně 60.000 návštěvníků měsíčně. Čtenáři se na web pravidelně vracejí. Zadání bylo jednoznačné: z pohledu uživatelské přívětivosti, snadnosti navigace, funkcí a především přehlednosti podání obsahu musí být web lepší než dříve jediná oborová alternativa – Epravo.cz.

Právní prostor je dnes prestižním a hojně navštěvovaným portálem
Právní prostor je dnes prestižním a hojně navštěvovaným portálem. Měsíčně ho navštíví asi 60.000 lidí.

Extrémně široký záběr témat do 7 tlačítek? Ano!

Právo je velmi širokým odvětvím. Důraz kladený na přehlednost a jednoduchost práce s webem byl proto prioritou. V sekci Články se proto témata zobrazují dle jednotlivých kategorií – od občanského až po procesní a ostatní právo.

Kategorizace je přehledná díky kombinaci horizontálního a vertikálního menu
Kategorizace je přehledná díky kombinaci horizontálního a vertikálního menu

Příjemné uživatelské funkce

Často se stává, že člověk narazí na článek, který by si rád přečetl. Chce se k němu vrátit, ale protože si ho neuložil, zapomene na něj. Právní prostor proto umožňuje přihlášenému uživateli označovat články jako oblíbené a také je přidávat do seznamu k přečtení.

Zadání pro vývojáře webu

Nejdříve jsme se sešli se zástupci marketingu Altlas Consulting ↑, a během dopoledního workshopu jsme formulovali požadavky na nový web. Ty jsme formou přehledného zápisu dodali vývojářské firmě, která na jeho základě začala tvořit základy nového portálu.

Konzultace vývoje

Průběžně jsme připomínkovali pracovní verze – od drátěných modelů až po grafické návrhy i alfa/beta verze portálu. Tipy a připomínky jsme formou přehledných poznámek předávali vývojářům.

Výsledek: kvalitní web archivovaný Národní knihovnou

Portál Právní prostor si zcela jednoznačně našel na trhu místo a tvoří jedinečný informační zdroj pro odbornou i právní veřejnost. Užitečné a zajímavé informace na tomto webu však mohou najít i právní laici i každý, kdo hledá relevantní informace. Web archivuje jako kvalitní zdroj i Národní knihovna ČR.

Právní prostor archivuje i Národní knihovna ČR
Právní prostor archivuje i Národní knihovna ČR