Tvorba webu PENB-INKAPO.cz. Efeketivní a vysoce konverzní webová prezentace.

Efektivní web o energetických průkazech

Ve firmě Inkapo (energetický specialista) jsme viděli, že dříve vytvořený firemní web o programu Nová zelená úsporám dobře funguje. Proto jsme se rozhodli rozšířit portfolio o další microsite. Jejím zaměřením je produkt PENB (průkaz energetické náročnosti budovy).

Nutnost vyniknout mezi extrémně početnou konkurencí

Průkazy energetické náročnosti budovy mohou zpracovávat pouze energetičtí specialisté, kteří k tomu mají oprávnění od ministerstva. V republice je jich několik stovek. Postupem času se na trhu vytvořil opravdu extrémní tlak na ceny průkazů. Bohužel, celá řada “specialistů” nepracuje tak, jak to vyžaduje zákon (neprohlédnou nemovitost, nepracují s výkresy a dalšími podklady atd.). Díky tomu mohou nabídnout extrémně nízké ceny. Cílem proto bylo:

  • jasně odlišit vlastníka webu,
  • sdělit, co je u průkazu opravdu důležité,
  • vysvětlit, kdy se průkaz zpracovává,
  • generovat relevantní poptávky.
PENB-INKAPO.cz je vysoce konverzní web, který publikum vzdělává.
PENB-INKAPO.cz je vysoce konverzní web, který publikum i vzdělává.

Konverzní poměr 6 %

Konkurenční weby jsou většinou jednodušší prezentace, které akcentují především nízkou cenu a rychlé zpracování. Proto jsme se vydali odlišnou cestou. Ceny na webu vůbec nejsou prezentovány. Návštěvníci jsou však podrobně informováni o tom, jak se produkt zpracovává, co je u něj důležité, na co dát pozor a také jsou na webu přehledně prezentovány realizované zakázky.

Díky tomu vykazuje tato produktová mikrostránka vysoký konverzní poměr 6 %. To znamená, že ze 100 návštěvníků 6 odešle poptávkový formulář.

Na webu nechybí blog s užitečnými a aktuálními informacemi.
Na webu nechybí blog s užitečnými a aktuálními informacemi.